עוד קצת עלינו!

אז מאיפה נולד המופע יאיר ועצבנית?

מיטל ויאיר אורבך היו זוג רגיל כמו כל זוג אחר בעולם.

מיטל הייתה מחנכת בבית ספר יסודי במשך עשר שנים. תואר ראשון ושני מאוניברסיטת תל אביב ובעלת הסטודיו חומר ומחשבה לסדנאות וחוגי מלאכה. 

יאיר היה סטנדאפיסט במשך כמעט 20 שנה, בעלים של פעילויות ספורט מגניבות ויצרן ויבואן של בובות ענק ותחפושות מקוריות לפורים. סטנדרטי סה"כ. 

במהלך ההיריון עם הילדה הרביעית (מי שלימים תקרא שיר, אחות של גדעון, אדווה וג'יהאד), מיטל הרגישה שהיא צריכה שינוי. לא משהו שקורה הרבה לנשים שהולכות לצאת לחופשת לידה.

יאיר הציע שיעשו יחד מופע סטנדאפ זוגי. מיטל הסכימה מיד. בכל זאת, המשמעות הייתה שהם יוכלו לצאת מלא מהבית בתואנה שהם עובדים. עוד באותו יום הוחלט השם "יאיר ועצבנית" (על משקל מהיר ועצבני) וכבר למחרת החלה הכתיבה.

התהליך היה לא קל. בעיקר כי בשלב הזה מיטל ויאיר הבינו שהם צריכים לחשוף את כל הסודות שהם מסתירים אחד מהשני בזוגיות. כל דבר שהם מסתירים יהיה שווה פאנץ'. וכשרואים מופע סטנדאפ זוגי כמו יאיר ועצבנית מבינים שהם הסתירו המון.

ליאיר ועצבנית לא חסר על מה לריב. הוא דתי, היא חילונית. הוא גבר, היא אישה. היא מנקה את הבית, הוא מעביר דברים ממקום למקום. ויש להם ילדים. ארבעה ילדים. שכל אחד מהם יכול לספק חומר למופע סטנדאפ זוגי שלם. וגם ארבע כלבות. ויש גם ילדים של אחרים. וסבים וסבתות. וטיפת חלב. ומורות. וגננות. והם גרים באשחר, מקום שאפילו גידי גוב וישראל אהרוני לא מגיעים אליו.

בשלב מסוים יאיר ועצבנית הבינו שאין סיבה לריב בבית כשאפשר לריב על הבמה. מול כולם. וזה מה שהם עושים, כשכל צד מנסה לשכנע את הקהל שהוא זה שצודק.

מאז שהמופע יצא לאור, יאיר ועצבנית הספיקו כבר להופיע מול יישובים, וועדי עובדים, מילאו אולמות בקופות פתוחות ואז! הגיעה הקורונה. באבחה אחת היא ביטלה ליאיר ועצבנית את ההופעות שעוד נותרו, כולל אולמות שכל הכרטיסים אליהם נמכרו מראש. יאיר ועצבנית ניסו כל אחד בנפרד להדבק בקורונה כדי להיכנס לבידוד ולקבל חופש של שבועיים ממטלות הבית אך ללא הצלחה.

במהלך היומיום יאיר ועצבנית מעלים קטעים לעמוד הפייסבוק שלהם שנקרא "יאיר ועצבנית" (ניחשתם נכון). לפעמים גם לאינסטגרם. בכל זאת, שניהם מעל גיל 35 כך שלא ברור להם עדיין איפה ללחוץ כדי להעלות לפיד ומה זה בכלל סטורי. בעמוד יש גם עדכון על הופעות ובאופן כללי מלא אפשרויות לבזבז את הזמן שלכם ולא לעשות את מה שאתם באמת צריכים לעשות.

אז אתם/ן מוזמנים/ות לעקוב/ת אחרי/ת העמוד/ת. צריך להבין שכל לייק שלכם עוזר לנפח ליאיר ועצבנית את האשליה שהם באמת מצליחים. אתם גם יכולים להזמין את המופע דרך עמוד צור קשר לערב שלם של צחוק מטורף. תמיד תזכרו: אין דבר טוב יותר לזוגיות שלכם מאשר ריבים של זוגות אחרים.

אוהבים ושונאים בו זמנית – יאיר ועצבנית.

רוצים לדעת מתי ההופעה הקרובה? כשתגמר הקורונה. אבל מיד אחריה, תמצאו את התאריכים כאן בלוח ההופעות

 

דילוג לתוכן